99,6% kupujących poleca tego sprzedawcę

Polecam1075Nie polecam4

Zgodność z opisem
5
Koszt wysyłki
5
Obsługa kupującego
5

Herbata Fioletowa PURPLE TEA - Właściwości zdrowotne, parzenie, ciekawostki
Herbata Fioletowa PURPLE TEA - Właściwości zdrowotne, parzenie, ciekawostki

Herbata fioletowa Kenia Purple Tea


-Jest ona uprawiana od 25 lat na obszarach wyżynnych Kenii, na wysokości 1500-2500 m n.p.m. Uprawy na takiej wysokości to gwarancja bardzo dużego nasłonecznienia, dzięki któremu charakterystyczne, czerwono-fioletowe liście tej odmiany produkują w akcie samoobrony duże ilości polifenolu GHG, którego próżno by szukać w innych znanych odmianach herbat.

-Badania wykazały, że polifenol GHG ma silne działanie zapobiegające otyłości i starzeniu się. Wykazują silne działanie przeciwutleniające. Mniejszają ryzyko wystąpienia chorób nowotworowych i układu krwionośnego.

-Ostatnie badania naukowe z Japonii dowodzą, że obecność dużej ilości polifenolu GHG w fioletowej herbacie ma wymierny, korzystny wpływ na gospodarkę lipidową. Po miesiącu spożywania ekstraktu u ochotników zmniejszyła się grubość warstwy tłuszczu podskórnego na ramionach i brzuchu. Zwłaszcza u badanych kobiet zmniejszył się udział tłuszczu w ciele.

- Badania wykazały, że różne rodzaje herbaty mają zróżnicowane działanie antyoksydacyjne, przy czym herbata fioletowa jest w tej kategorii zdecydowanym liderem w wymiataniu wolnych rodników tlenowych ze skutecznością 51,7% (zielona herbata – 34,3%, czarna herbata – 27,5%).

- Herbata zawiera mniej teiny(kofeiny) niż herbata czarna czy zielona.  

-Fioletowa herbata ma przyjemny, lekko słodki smak z nutami drewna.

- Herbata Fioletowa Parzenie : 80 C - do 3 min. max.

HERBATA FIOLETOWA - KENIA PURPLE TEA 50g

14,99 zł

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl